Alternate Text

BİOLOGİCASİST web sitesi; BİYOLOJİK İLAÇ kullanan tüm Romatoloji, Çocuk Romatolojisi, Klinik İmmunoloji, FTR, Dermatoloji, Gastroenteroloji, Göz Hastalıkları, Nöroloji vd  hekimlerinin güncel SUT kurallarına kolay ve özet tablolar ile ulaşımını sağlar. Yine SUT'ta değişmiş/iptal edilmiş maddelerden arındırılarak hazırlanmış son geçerli net haldeki yazılmış Biyolojik İlaçlarla ilgili tüm SUT kurallarına ulaşabilmelerini sağlayan bir web sitesidir.

"RAPOR TASLAĞI (RT)" girişinden kullanacağınız biyolojik ajanın hastalık tanısına ve kaçıncı kullanım olduğunu seçerek güncel SUT kurallarına göre oluşturmanız gereken rapor taslağını hazırlamanızı sağlar. Bu rapor taslağını mevcut SUT kurallarına en uygun açıklamalar ile oluşturup sekreteryanıza İlaç kullanım raporu oluşturulması için gönderebilirsiniz. Bireysel Biologicasist Kütük üyeliğinizi oluşturduğunuzda da hastanın hastanın kimlik bilgileri ile bu rapor taslağı daha kolayca oluşturulabilmektedir

"BİOLOGİCASİST KÜTÜK GİRİŞİ" nden üye olunarak ulaşılan yazılım aracılığı ile biyolojik ilaç kullanan hekimler kendilerine özel BİREYSEL BİYOLOJİK İLAÇ KÜTÜK'lerini oluştururlar ve GÜVENLİK İZLEM FORMU (GİF)'ları ile HASTA ONAY FORM (HOF)'larını ONLİNE olarak print(ÇIKTI) alabilirler. Böylelikle GİF formlarındaki verilerin her defa manuel doldurma zaman/iş yükünden kurtularak kolayca saniyeler içinde GİF formunu elde ederler. Çalışma grubu oluşturmak isteyen hekimler biyolojik ilaç kütükleri üzerinden çok merkezli bilimsel araştırmalar yapabilirler. Üyeliği olan kurumların kurumsal biyolojik ilaç kütükleri de oluşturulabilir.

BİOLOGİCASİST web sitesi ana sayfasındaki Erişkin, Çocuk,Derma, Gasto, Göz, FMF başlıklarındaki ara yüzler ile biyolojik ilaç kullanan (onkoloji dışında) bölümlere ait özet Tablolar ile hangi biyolojik ilaçları hangi doktor hangi endikasyon ile hangi süreler ile rapor edip yazabiliceği konusunda özet bilgiler verdiği gibi, hastalık adına göre güncel arındırılmış SUT kurallarını ve biyolojik ilaç adına göre sadeleştirlmiş SUT kurallarını verir. Bununla beraber biyolojik ilaçlara ait tüm SUT kurallarını toplu olarak da verir. Biologicasist yine romatolojide klasifikasyon kriterlerini ve Hastalık Aktivite İndekslerini gösteren ara yüzleri de kısa sürede bilgilerinize sunacaktır.

BİOLOGİCASİST web sitesi ana sayfasındaki DÖKÜMANLAR'dan romatolojik uygulamalarınızda gereken bazı dökümanlara ulaşabilirsiniz.